Fogyókúra

A magyar lakosság fele túlsúllyal küszködik. Alapvető probléma nálunk, hogy az ételeink nem alkalmazkodtak a kor változásaihoz. Régen elégették azt a temérdek mennyiségű zsiradékot ami már a hagyományos magyar ételeket évszázadok óta jellemezte.

 

A modern világban élünk és a szervezetünk idomult a környezeti változásokhoz, a mozgásszegényebb életmódhoz. Azonban az ételeink hasonlóak maradtak a több évszázados hagyományos magyar ételekhez, amikor még mindenki gyalog vagy lóval járt és még elképzelhetetlen volt akkor, hogy valaki egy irodában töltse le az élete felét.

 

Sajnos az anyagcserénk lelassul és emiatt a zsírsejtek megnövekednek, melyek a raktározásra szolgálnak. A test elraktározza azt ami számára a későbbiekben hasznos vagy esetleg már haszontalan, de kiürítetlen anyagok.

 

Alapvetően a fogyókúra az anyagcsere felgyorsításán alapul.

 

Bosszantó tény az, hogy a vékony emberek egy bizonyos típusa akármennyit eszik sem hízik egy dekát sem, vagy éppenséggel a nap végére könnyebb lesz, pedig nem csinált egész nap semmit.

Akik világ életükben vékonyak voltak azok megfigyelhetőbben többet járnak mosdóba és sokkal gyorsabban ürül ki a szervezetükből a méreganyag, mint az átlag emberéből. Ez is bizonyítja, hogy az egész nyitja az anyagcserében rejlik.

 

Alapjában véve nem létezik tökéletes fogyókúrás módszer, mivel mindenki egyéni és utánozhatatlan. Egy orvos vagy éppen nem orvos aki talán több tízezer kilométerre van tőled nem tudja megmondani neked, hogy mi a jó. A tested viszont igen, mert hozzád és a szükségleteidhez idomul. Bár nagyon nagy önfegyelmet követel az, ha valaki egyedül akar lefogyni ezért ajánlottabb partnerrel csinálni a motiváció miatt.

 

Elsősorban pszichológusok foglalkoznak a fogyókúrával mivel a nyitja mindennek az ember agyában rejlik.

 

A mentális programozás amit nem orvosok végeznek segít abban, hogy elérjük a kívánt eredményt, de ehhez nem szabad teljesíthetetlen célokat kitűzni.

Jobb, ha szépen apránként jut el az ember a kívánt eredményhez. Ugyanis a jó fogyókúra inkább nevezhető életmódváltásnak, mintsem egyszeri alkalomnak. Sokan megijednek tőle, meg nem akarnak változtatni, de én azt vallom, hogy amíg az ember tud tenni az egészségéért és önmagáért akkor bármilyen áldozatot megér, mivel a szervezetünket kicserélni nem tudjuk ha elromlik.

 

Magunk roncsoljuk és magunknak kell helyrehozni és nekünk kell ezzel együtt élni. Ha tetszik, ha nem a súlyban igenis szerepet játszik a genetika és a neveltetét is.

 

Segíthetek, de ahhoz segítséget kell kérni!